| User | Grantman |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 05:32:33 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | LENOVO Lenovo YT-K606F |
| Model ID | LENOVO Lenovo YT-K606F |
| Motherboard | kona |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.48 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 3.74 GB |
| OpenCL Score | 3487 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
4177
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
2668
167.0 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
7600
10.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3847
678.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1997
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
15804
183.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1434
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2060
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
829
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
24216
645.0 FPS |
|
|
SFFT
|
1519
20.9 Gflops |