| User | trilom |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 01:16:24 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320M-K |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.84 GHz |
| Multiprocessor Count | 28 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 12.0 GB 7.50 GHz |
| CUDA Score | 103760 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
115036
29.8 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
61174
3.83 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
289729
409.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
83924
14.8 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
73593
4.05 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
360005
4.17 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
28396
218.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
101506
2.50 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
32126
664.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
499785
13312.2 FPS |
|
|
SFFT
|
71532
985.3 Gflops |