| User | trilom |
| Upload Date | Thu, 05 May 2022 01:10:41 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME A320M-K |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4192 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 1837 MHz |
| Device Memory | 12.0 GB |
| OpenCL Score | 101647 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
113981
29.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
76683
4.80 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
280255
396.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
77738
13.7 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
67815
3.73 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
218043
2.53 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
34909
268.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
102093
2.52 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
35239
729.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
485734
12937.9 FPS |
|
|
SFFT
|
69679
959.8 Gflops |