| User | giosal |
| Upload Date | Wed, 29 Jan 2020 22:08:19 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. G5 5587 |
| Motherboard | Dell Inc. 0TM9WY |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce GTX 1060 with Max-Q Design |
| Compute Capability Memory | 6.1 |
| Maximum Frequency | 1.48 GHz |
| Multiprocessor Count | 10 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 6.00 GB 4.00 GHz |
| CUDA Score | 30393 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
45171
11.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
16249
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
81066
114.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32164
5.67 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
13869
762.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
97051
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10594
81.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31849
785.0 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7179
148.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
123997
3302.8 FPS |
|
|
SFFT
|
26421
363.9 Gflops |