| User | giosal |
| Upload Date | Wed, 29 Jan 2020 22:06:52 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. G5 5587 |
| Motherboard | Dell Inc. 0TM9WY |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1060 with Max-Q Design |
| Compute Units | 10 |
| Maximum Frequency | 1.48 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 31895 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
44457
11.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
22979
1.44 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
77756
110.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
33481
5.91 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
17269
949.2 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
96963
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12182
93.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30634
755.1 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7921
163.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
105205
2802.2 FPS |
|
|
SFFT
|
25095
345.7 Gflops |