| User | TomissLAND |
| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 22:35:44 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 46231 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
52673
13.6 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
33326
2.09 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
162188
229.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
30938
5.46 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
48783
2.68 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
128497
1.49 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10016
77.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
37801
931.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10592
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
233118
6209.3 FPS |
|
|
SFFT
|
39945
550.2 Gflops |