| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 08:16:37 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | Xiaomi Poco F3 |
| Model ID | Xiaomi M2012K11AG |
| Motherboard | alioth |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.48 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 3 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 2.74 GB |
| OpenCL Score | 3519 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3747
969.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2679
167.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
7601
10.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3875
683.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2027
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
16684
193.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1552
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2140
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
844
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
24161
643.6 FPS |
|
|
SFFT
|
1515
20.9 Gflops |