| User | olbj |
| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 07:27:28 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | MacBook Pro (16-inch Late 2019) |
| Model ID | MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 MacBookPro16,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 2667 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon Pro 5300M Compute Engine |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1250 MHz |
| Device Memory | 3.98 GB |
| OpenCL Score | 25740 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
29030
7.51 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
18954
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
65084
92.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19661
3.47 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
24192
1.33 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
60615
702.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6658
51.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23203
571.9 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
9983
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
88156
2348.1 FPS |
|
|
SFFT
|
23415
322.5 Gflops |