| User | MenInTech |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 01:36:24 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop Studio |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop Studio |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11370H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4801 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.84 GB DDR4 SDRAM 533 MHz |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | RTX A2000 Laptop GPU |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1207 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 60024 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
63353
16.4 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
45224
2.83 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
164967
233.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
44586
7.87 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
40399
2.22 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
141818
1.64 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24791
190.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
62003
1.53 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
19919
412.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
271327
7227.0 FPS |
|
|
SFFT
|
36331
500.4 Gflops |