| User | vdaizy12 |
| Upload Date | Wed, 29 Jan 2020 00:06:02 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B85M-DS3H-A |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B85M-DS3H-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Maximum Frequency | 3.89 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 660 |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1.11 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 11898 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
17967
4.65 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
9022
564.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
21328
30.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9465
1.67 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12340
678.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
47468
550.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2839
21.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10684
263.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4439
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
44056
1173.5 FPS |
|
|
SFFT
|
5948
81.9 Gflops |