| User | zoda |
| Upload Date | Mon, 09 Sep 2019 14:30:43 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VII HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.08 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | GeForce RTX 2060 SUPER |
| Compute Capability Memory | 7.5 |
| Maximum Frequency | 1.65 GHz |
| Multiprocessor Count | 34 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1024 |
| Device Memory | 8.00 GB 7.00 GHz |
| CUDA Score | 100229 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
108037
28.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
49108
3.07 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
324028
458.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
77169
13.6 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
111602
6.13 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
319529
3.70 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
25008
192.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
86338
2.13 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
45385
938.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
451433
12024.3 FPS |
|
|
SFFT
|
48999
674.9 Gflops |