| User | ERRH |
| Upload Date | Wed, 27 Apr 2022 01:14:39 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | X570S PG Riptide |
| Motherboard | ASRock X570S PG Riptide |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4522 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 6900 XT |
| Vulkan Score | 89913 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
68544
17.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
45983
2.88 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
325242
460.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
35216
6.21 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
71829
3.95 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
167597
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27269
209.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
63074
1.55 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
52435
1.08 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1291123
34390.2 FPS |
|
|
SFFT
|
61360
845.2 Gflops |