| User | TomissLAND |
| Upload Date | Mon, 25 Apr 2022 09:43:00 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 47550 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
55185
14.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
33853
2.12 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
161013
227.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
31353
5.53 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
48189
2.65 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
127043
1.47 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9949
76.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
40611
1.00 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12966
268.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
232971
6205.4 FPS |
|
|
SFFT
|
39868
549.2 Gflops |