| User | xingforce |
| Upload Date | Mon, 25 Apr 2022 05:28:46 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | MacBook Pro (15-inch Mid 2018) |
| Model ID | MacBookPro15,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-937A206F2EE63C01 MacBookPro15,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 2400 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 6600 XT Compute Engine |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 2900 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 53737 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
53541
13.9 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
37604
2.35 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
195297
276.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
32289
5.70 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
54731
3.01 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
137444
1.59 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19357
149.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
50230
1.24 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
18261
377.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
252840
6734.6 FPS |
|
|
SFFT
|
25164
346.6 Gflops |