| User | job1957 |
| Upload Date | Mon, 25 Apr 2022 03:39:55 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 Compute Engine |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 1750 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 60701 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
50582
13.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
32494
2.03 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
293396
414.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
37670
6.65 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
83844
4.61 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
169530
1.97 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15093
116.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
42680
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
18881
390.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
430373
11463.4 FPS |
|
|
SFFT
|
30502
420.2 Gflops |