| User | job1957 |
| Upload Date | Mon, 25 Apr 2022 03:37:54 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 |
| Metal Score | 59098 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
55937
14.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
40469
2.53 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
261603
370.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
23641
4.17 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
55156
3.03 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
120379
1.40 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18564
142.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
44782
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
24842
513.9 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
409764
10914.4 FPS |
|
|
SFFT
|
39040
537.8 Gflops |