| User | nec1704 |
| Upload Date | Sun, 24 Apr 2022 15:59:44 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 3200 MT/s |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 |
| Metal Score | 55421 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
61951
16.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
38987
2.44 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
168396
238.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
26777
4.72 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
49986
2.75 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
113524
1.32 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15838
121.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
43516
1.07 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17853
369.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
445094
11855.5 FPS |
|
|
SFFT
|
44760
616.6 Gflops |