| User | TomissLAND |
| Upload Date | Sat, 23 Apr 2022 22:53:14 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.7 (Build 19H2) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F221BEC8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR3 1333 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 580 Compute Engine |
| Compute Units | 36 |
| Maximum Frequency | 1340 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 47672 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
56811
14.7 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
33124
2.07 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
165692
234.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
30674
5.41 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
45837
2.52 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
127471
1.48 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9892
76.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
39991
985.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
12899
266.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
252025
6712.9 FPS |
|
|
SFFT
|
40212
553.9 Gflops |