| User | asakawaya |
| Upload Date | Sat, 23 Apr 2022 06:44:13 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | Mac Pro (Mid 2010) |
| Model ID | MacPro5,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro5,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5620 |
| Topology | 2 Processors, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 128.00 GB DDR3 800 MT/s |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon HD Tahiti XT Prototype Compute Engine |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 925 MHz |
| Device Memory | 3.00 GB |
| OpenCL Score | 29375 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
35945
9.30 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
17458
1.09 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
101018
142.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19764
3.49 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
27009
1.48 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
70758
820.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7799
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23073
568.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7870
162.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
151392
4032.5 FPS |
|
|
SFFT
|
27378
377.1 Gflops |