| User | aqus |
| Upload Date | Tue, 19 Apr 2022 18:09:38 +0000 |
| Views | 11 |
| Notes | external display |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3402ZA_Q409ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3402ZA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.63 GB |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 750 Ti |
| Compute Capability Memory | 5.0 |
| Maximum Frequency | 1.11 GHz |
| Multiprocessor Count | 5 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 2048 |
| Device Memory | 2.00 GB 2.70 GHz |
| CUDA Score | 11921 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
17356
4.49 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
6237
390.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
30192
42.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
13913
2.45 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
7774
427.3 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
30602
354.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5399
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11017
271.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3351
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
33482
891.8 FPS |
|
|
SFFT
|
9575
131.9 Gflops |