| User | Maude |
| Upload Date | Mon, 09 Sep 2019 12:39:26 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 8.1 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 30A7000TCA |
| Motherboard | LENOVO 102F |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1630 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 3 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | GeForce GTX 1060 6GB |
| Compute Units | 10 |
| Maximum Frequency | 1.77 GHz |
| Device Memory | 6.00 GB |
| OpenCL Score | 35856 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
48231
12.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
25515
1.60 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
97600
138.0 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
35949
6.34 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
20192
1.11 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
110601
1.28 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11745
90.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34841
858.8 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10252
212.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
117796
3137.6 FPS |
|
|
SFFT
|
26433
364.1 Gflops |