| User | bogdaniculae |
| Upload Date | Tue, 19 Apr 2022 13:35:18 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Business (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Studio 15.6 inch G8 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8873 |
| Power Plan | HP Optimized (Modern Standby) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.67 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU |
| Compute Units | 40 |
| Maximum Frequency | 1290 MHz |
| Device Memory | 8.00 GB |
| OpenCL Score | 108818 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
128295
33.2 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
91819
5.75 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
267863
378.8 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
80473
14.2 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
77204
4.24 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
245851
2.85 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
38760
298.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
115250
2.84 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30861
638.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
495842
13207.2 FPS |
|
|
SFFT
|
76900
1.06 Tflops |