| User | aqus |
| Upload Date | Tue, 19 Apr 2022 11:03:21 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3402ZA_Q409ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3402ZA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.63 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 750 Ti |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1110 MHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 12654 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
18150
4.70 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
8047
503.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
29971
42.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14117
2.49 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6049
332.5 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
35497
411.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6011
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10924
269.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4326
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
36746
978.8 FPS |
|
|
SFFT
|
9618
132.5 Gflops |