| User | mediankitten |
| Upload Date | Tue, 19 Apr 2022 03:19:07 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Samsung Galaxy S22 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S908U1 |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 9.94 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | QUALCOMM |
| Platform Name | QUALCOMM Snapdragon(TM) |
| Device Vendor | QUALCOMM |
| Device Name | QUALCOMM Adreno(TM) |
| Compute Units | 4 |
| Maximum Frequency | 1 MHz |
| Device Memory | 4.97 GB |
| OpenCL Score | 4204 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
3609
933.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2043
127.9 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
4353
6.16 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1703
300.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2542
139.7 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
24318
281.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3397
26.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3783
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
1557
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
39952
1064.2 FPS |
|
|
SFFT
|
2683
37.0 Gflops |