| User | aqus |
| Upload Date | Mon, 18 Apr 2022 19:49:06 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3402ZA_Q409ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3402ZA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.63 GB |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
| Vulkan Score | 15292 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
15581
4.03 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
12328
771.7 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
29847
42.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
13091
2.31 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12995
714.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
38007
440.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5986
46.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14657
361.3 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
4536
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
93720
2496.3 FPS |
|
|
SFFT
|
7737
106.6 Gflops |