| User | wado729 |
| Upload Date | Mon, 27 Jan 2020 07:28:52 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.6 (Build 18G87) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AA95B1DDAB278B95 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 1500 MHz |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX Vega 64 Compute Engine |
| Compute Units | 64 |
| Maximum Frequency | 945 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 49974 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
52190
13.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
30646
1.92 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
282950
400.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
24801
4.38 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
54183
2.98 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
179445
2.08 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13565
104.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
41732
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17714
366.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
124618
3319.3 FPS |
|
|
SFFT
|
35598
490.4 Gflops |