| User | bentima-ku |
| Upload Date | Sun, 17 Apr 2022 12:57:02 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 11SCCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 3740 |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 770 |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 1550 MHz |
| Device Memory | 12.7 GB |
| OpenCL Score | 9159 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
9565
2.47 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
6682
418.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
14343
20.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8866
1.56 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8449
464.4 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
18652
216.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3745
28.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8386
206.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3934
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
45704
1217.4 FPS |
|
|
SFFT
|
5260
72.5 Gflops |