| User | bentima-ku |
| Upload Date | Sat, 16 Apr 2022 08:21:13 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 11SCCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 3740 |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Intel(R) Corporation |
| Platform Name | Intel(R) OpenCL HD Graphics |
| Device Vendor | Intel(R) Corporation |
| Device Name | Intel(R) UHD Graphics 770 |
| Compute Units | 32 |
| Maximum Frequency | 1550 MHz |
| Device Memory | 3.07 GB |
| OpenCL Score | 8106 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
7132
1.85 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
5936
371.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
13737
19.4 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5606
988.9 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8092
444.8 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
17911
207.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3627
27.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8542
210.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
3906
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
45490
1211.7 FPS |
|
|
SFFT
|
3817
52.6 Gflops |