| User | Falco-FPV |
| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 20:37:34 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. SABERTOOTH P67 |
| Power Plan | Prestrazioni extra System Mechanic |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Maximum Frequency | 5871 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 796 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 1506 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 18921 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
26569
6.87 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
12701
795.1 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
44316
62.7 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
20042
3.54 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10840
595.9 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
49034
568.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7630
58.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16208
399.5 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
5669
117.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
69039
1838.9 FPS |
|
|
SFFT
|
14428
198.7 Gflops |