| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 19:57:52 +0000 |
| Views | 682 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Notebook V15x_V17xPNKPNJPNH |
| Motherboard | Notebook V15x_V17xPNKPNJPNH |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1485 MHz |
| Device Memory | 4.00 GB |
| OpenCL Score | 69009 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
71428
18.5 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
50918
3.19 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
165663
234.3 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
49607
8.75 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
45579
2.51 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
160039
1.86 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
28510
219.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
69605
1.72 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
30507
631.1 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
326537
8697.6 FPS |
|
|
SFFT
|
39221
540.3 Gflops |