| User | Daviedz |
| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 15:58:31 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-45 |
| Motherboard | CZ Scala_CAS |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 1844 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1583 MHz |
| Channels | 2 |
| CUDA Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU |
| Compute Capability Memory | 8.6 |
| Maximum Frequency | 1.43 GHz |
| Multiprocessor Count | 30 |
| Maximum Threads Per Multiprocessor | 1536 |
| Device Memory | 6.00 GB 7.00 GHz |
| CUDA Score | 104004 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
112167
29.0 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
62806
3.93 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
282753
399.9 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
80101
14.1 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
75162
4.13 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
390898
4.53 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
31280
240.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
105392
2.60 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
34543
714.6 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
416833
11102.7 FPS |
|
|
SFFT
|
69214
953.4 Gflops |