| User | iamme7 |
| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 15:03:16 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.3.1 (Build 21E258) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB RAM |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Apple |
| Platform Name | Apple |
| Device Vendor | AMD |
| Device Name | AMD Radeon RX 6600 Compute Engine |
| Compute Units | 28 |
| Maximum Frequency | 2750 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 60206 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
50814
13.1 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
46930
2.94 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
184653
261.2 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
36671
6.47 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
56272
3.09 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
129834
1.51 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18736
144.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
66756
1.65 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
24607
509.0 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
250237
6665.3 FPS |
|
|
SFFT
|
41463
571.1 Gflops |