| User | kanzie88 |
| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 13:53:53 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock A520M-HDV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.11 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1048 MHz |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce GTX 1050 |
| Compute Units | 5 |
| Maximum Frequency | 1.46 GHz |
| Device Memory | 2.00 GB |
| OpenCL Score | 19221 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
25809
6.68 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
12065
755.2 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
40747
57.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
19354
3.41 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
11253
618.6 Mpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
52047
603.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8108
62.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16538
407.6 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
6711
138.8 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
69237
1844.2 FPS |
|
|
SFFT
|
14761
203.3 Gflops |