| User | MrCobra |
| Upload Date | Thu, 14 Apr 2022 09:46:53 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | 14042022 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI (MS-7D32) |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | NVIDIA Corporation |
| Platform Name | NVIDIA CUDA |
| Device Vendor | NVIDIA Corporation |
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
| Compute Units | 68 |
| Maximum Frequency | 1800 MHz |
| Device Memory | 10.00 GB |
| OpenCL Score | 196037 | |
|---|---|---|
|
Sobel
|
236893
61.3 Gpixels/sec |
|
|
Canny
|
169617
10.6 Gpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
670749
948.6 Gpixels/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
129946
22.9 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
161286
8.87 Gpixels/sec |
|
|
Depth of Field
|
505701
5.86 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
47890
368.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
183336
4.52 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
46472
961.3 Mpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
1016966
27087.8 FPS |
|
|
SFFT
|
138643
1.91 Tflops |