|
4017
Single-Core Score |
11200
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | itislp |
| Upload Date | Sat, 07 Jul 2018 03:04:48 +0000 |
| Views | 2 |
| Notes | CrystalMark Read MB/s = 502.8 | Write MB/s = 471.1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5480 |
| Motherboard | Dell Inc. 08Y4GY |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1198MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 05 |
| Southbridge | Intel IDA154 31 |
| BIOS | Dell Inc. 1.9.3 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7440HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4017 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4033 | |
| Integer Score | 4196 | |
| Floating Point Score | 4168 | |
| Memory Score | 3383 | |
|
AES
|
4033
3.04 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3680
5.75 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3864
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3991
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3896
4.00 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3795
2.57 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4207
116.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4152
18.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4777
4.33 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3966
123.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3931
104.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6479
445.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
4219
11.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4212
89.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
4277
10.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4083
3.05 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4138
604.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4014
11750.7 FPS |
|
|
HDR
|
4226
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4178
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4422
37.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3986
1.16 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3244
8.99 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5717
75.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2089
11.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 11200 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7201 | |
| Integer Score | 14129 | |
| Floating Point Score | 12581 | |
| Memory Score | 3541 | |
|
AES
|
7201
5.42 GB/sec |
|
|
LZMA
|
13842
21.6 MB/sec |
|
|
JPEG
|
14965
120.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
12497
173.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
13569
13.9 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
9803
6.63 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
15566
431.5 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
14486
65.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
14794
13.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
14422
450.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10741
285.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
23473
1.61 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
15154
42.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8484
179.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
14514
36.2 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
13878
10.4 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12911
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14301
41866.4 FPS |
|
|
HDR
|
13181
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
14702
257.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8703
74.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
14845
4.34 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3372
9.34 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5433
79.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2424
12.9 GB/sec |