|
2257
Single-Core Score |
6734
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | quadrofource |
| Upload Date | Fri, 06 Jul 2018 15:11:20 +0000 |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-78LMT-USB3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-78LMT-USB3 |
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 670MHz |
| Northbridge | AMD 780G 00 |
| Southbridge | AMD SB700 00 |
| BIOS | Award Software International, Inc. FA |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X4 B50 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 16 Model 4 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.51 GHz |
| Maximum Frequency | 3.51 GHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Deneb |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 1.50 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2257 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 147 | |
| Integer Score | 2640 | |
| Floating Point Score | 1835 | |
| Memory Score | 2556 | |
|
AES
|
147
113.4 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3368
5.26 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3054
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2163
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2233
2.29 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3022
2.05 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2415
67.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2738
12.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1971
1.79 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1991
62.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2354
62.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4398
302.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
2847
7.90 images/sec |
|
|
SGEMM
|
607
12.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
1598
3.99 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1692
1.26 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1854
270.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2206
6458.7 FPS |
|
|
HDR
|
3115
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2148
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2788
23.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1886
551.1 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1795
4.97 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6490
66.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1434
7.66 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6734 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 576 | |
| Integer Score | 9146 | |
| Floating Point Score | 6567 | |
| Memory Score | 3095 | |
|
AES
|
576
444.7 MB/sec |
|
|
LZMA
|
12466
19.5 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11500
92.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6919
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8583
8.82 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7621
5.16 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9002
249.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
9377
42.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
7225
6.55 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7399
231.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6766
179.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
16028
1.10 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
10797
29.9 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2326
49.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
6180
15.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6587
4.92 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6566
958.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8494
24867.1 FPS |
|
|
HDR
|
10521
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
8126
142.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7025
60.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
7170
2.09 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2390
6.62 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6298
68.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1971
10.5 GB/sec |