|
2522
Single-Core Score |
4919
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Mireke |
| Upload Date | Sat, 30 Jun 2018 08:32:23 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15-3567 |
| Motherboard | Dell Inc. 0JTTXY |
| Memory | 4.00 GB DDR4 SDRAM 1064MHz |
| Northbridge | Intel Skylake-U 08 |
| Southbridge | Intel Skylake-Y PCH 21 |
| BIOS | Dell Inc. 2.3.0 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-6006U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2.00 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2522 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2317 | |
| Integer Score | 2494 | |
| Floating Point Score | 2406 | |
| Memory Score | 2808 | |
|
AES
|
2317
1.74 GB/sec |
|
|
LZMA
|
2324
3.63 MB/sec |
|
|
JPEG
|
2351
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2383
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2334
2.40 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2447
1.66 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2468
68.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2336
10.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2878
2.61 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2262
70.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2250
59.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3779
259.9 functions/sec |
|
|
Camera
|
2447
6.79 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2370
50.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
2521
6.28 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2361
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2379
347.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2367
6930.3 FPS |
|
|
HDR
|
2489
9.02 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2411
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2441
20.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2325
679.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2400
6.65 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4981
86.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1853
9.90 GB/sec |
| Multi-Core Score | 4919 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5255 | |
| Integer Score | 5525 | |
| Floating Point Score | 5346 | |
| Memory Score | 2829 | |
|
AES
|
5255
3.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
5524
8.63 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5733
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
5364
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4871
5.01 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5625
3.81 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5418
150.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4674
21.2 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5031
4.56 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
5202
162.6 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4859
129.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
9242
635.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
5849
16.2 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4378
92.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
5222
13.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5420
4.05 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5414
790.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6288
18407.5 FPS |
|
|
HDR
|
6252
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5343
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4687
40.1 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
5403
1.58 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2342
6.49 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4630
93.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2089
11.2 GB/sec |