|
4497
Single-Core Score |
11433
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | zeekred |
| Upload Date | Thu, 28 Jun 2018 21:33:36 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | FUJITSU FMVWB3U27T |
| Motherboard | FUJITSU FJNB2BB |
| Memory | 7.87 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | FUJITSU // Insyde Software Corp. Version 1.08 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4497 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4671 | |
| Integer Score | 4690 | |
| Floating Point Score | 4519 | |
| Memory Score | 3988 | |
|
AES
|
4671
3.52 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4654
7.27 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4253
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4625
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4253
4.37 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4778
3.23 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4764
132.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4295
19.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5077
4.60 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
4058
126.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4289
114.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
7391
508.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
4560
12.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4148
87.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
4422
11.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4511
3.37 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4532
661.9 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4488
13138.5 FPS |
|
|
HDR
|
4740
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4499
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4982
42.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4397
1.28 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4031
11.2 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4639
93.3 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3393
18.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 11433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12837 | |
| Integer Score | 13723 | |
| Floating Point Score | 12432 | |
| Memory Score | 4429 | |
|
AES
|
12837
9.67 GB/sec |
|
|
LZMA
|
12970
20.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
14082
113.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
13316
184.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
12797
13.2 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
12769
8.64 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
14107
391.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
10948
49.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
14046
12.7 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
12946
404.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11894
316.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
24892
1.71 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
13502
37.4 images/sec |
|
|
SGEMM
|
8648
182.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
12273
30.6 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
14178
10.6 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12401
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14857
43493.0 FPS |
|
|
HDR
|
15716
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
12126
212.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11017
94.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
12195
3.56 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4568
12.7 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4547
95.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4184
22.3 GB/sec |