|
4961
Single-Core Score |
24348
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Bhudd6484 |
| Upload Date | Tue, 26 Jun 2018 04:14:05 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock AB350 Pro4 |
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1598MHz |
| Northbridge | AMD Ryzen SOC 00 |
| Southbridge | AMD B350 51 |
| BIOS | American Megatrends Inc. P4.70 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.15 GHz |
| Maximum Frequency | 4.14 GHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 4961 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6356 | |
| Integer Score | 4609 | |
| Floating Point Score | 4491 | |
| Memory Score | 6111 | |
|
AES
|
6356
4.79 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4985
7.79 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4710
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4904
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3224
3.31 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5203
3.52 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4031
111.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3626
16.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5504
4.99 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3782
118.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4524
120.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6839
470.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
5057
14.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2596
54.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
3674
9.16 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4718
3.52 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4508
658.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4702
13766.3 FPS |
|
|
HDR
|
5133
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5443
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5668
48.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4924
1.44 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
6131
17.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6401
67.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
5817
31.1 GB/sec |
| Multi-Core Score | 24348 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 16992 | |
| Integer Score | 30164 | |
| Floating Point Score | 28260 | |
| Memory Score | 7232 | |
|
AES
|
16992
12.8 GB/sec |
|
|
LZMA
|
36616
57.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
35298
284.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
26008
360.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
27678
28.4 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
22524
15.2 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
29269
811.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
25631
116.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
38358
34.8 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
24043
751.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
21628
574.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
52203
3.59 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
34661
96.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
15242
322.2 Gflops |
|
|
SFFT
|
24614
61.4 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
36566
27.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24657
3.60 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
38601
112998.6 FPS |
|
|
HDR
|
35602
129.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
29865
523.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
23575
201.7 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
35135
10.3 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
8267
22.9 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6254
69.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
7317
39.1 GB/sec |