|
2436
Single-Core Score |
7126
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Noodlz |
| Upload Date | Sat, 23 Jun 2018 11:41:16 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Enterprise 2016 LTSB Evaluation (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5G41T-M LX |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 637MHz |
| Northbridge | Intel G41 A3 |
| Southbridge | Intel 82801GB (ICH7/R) A1 |
| BIOS | American Megatrends Inc. 1101 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5450 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 6 |
| Base Frequency | 3.58 GHz |
| Maximum Frequency | 3.58 GHz |
| Package | Socket 771 LGA |
| Codename | Harpertown |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 2436 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 164 | |
| Integer Score | 2997 | |
| Floating Point Score | 2021 | |
| Memory Score | 2365 | |
|
AES
|
164
127.0 MB/sec |
|
|
LZMA
|
3816
5.96 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3480
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
2527
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2347
2.41 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3195
2.16 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2666
73.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2768
12.6 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2750
2.49 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2791
87.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2703
71.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4707
323.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
2903
8.05 images/sec |
|
|
SGEMM
|
996
21.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
1286
3.21 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1672
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2031
296.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2514
7361.6 FPS |
|
|
HDR
|
3326
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1439
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3916
33.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2754
804.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1505
4.17 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5969
72.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1473
7.87 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7126 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 651 | |
| Integer Score | 9919 | |
| Floating Point Score | 7146 | |
| Memory Score | 2431 | |
|
AES
|
651
502.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
13938
21.8 MB/sec |
|
|
JPEG
|
12938
104.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7374
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
9579
9.84 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
6808
4.61 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
10158
281.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
9333
42.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10400
9.42 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8738
273.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6472
172.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
17634
1.21 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
10642
29.5 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3896
82.4 Gflops |
|
|
SFFT
|
5194
13.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6619
4.94 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7685
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9651
28253.1 FPS |
|
|
HDR
|
9776
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4998
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9220
78.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
10868
3.17 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1653
4.58 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5631
76.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1544
8.25 GB/sec |