|
2797
Single-Core Score |
7882
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | andrew_sheng |
| Upload Date | Fri, 22 Jun 2018 21:02:08 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 620s |
| Motherboard | Dell Inc. 0GDG8Y |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel H61 B3 |
| BIOS | Dell Inc. A02 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2310 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.19 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 2797 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2565 | |
| Integer Score | 2829 | |
| Floating Point Score | 2599 | |
| Memory Score | 3079 | |
|
AES
|
2565
1.93 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3452
5.39 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3123
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3032
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1919
1.97 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3386
2.29 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1971
54.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2748
12.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2799
2.54 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2870
89.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2643
70.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3367
231.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
3207
8.89 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1599
33.8 Gflops |
|
|
SFFT
|
2494
6.22 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2427
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2407
351.5 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2913
8529.7 FPS |
|
|
HDR
|
3168
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2754
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3291
28.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2785
813.5 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2504
6.94 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5702
75.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2046
10.9 GB/sec |
| Multi-Core Score | 7882 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6072 | |
| Integer Score | 9024 | |
| Floating Point Score | 9430 | |
| Memory Score | 3445 | |
|
AES
|
6072
4.57 GB/sec |
|
|
LZMA
|
11622
18.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11810
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
8066
111.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6258
6.43 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8694
5.88 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
5712
158.4 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
9927
45.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
8827
8.00 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
10263
320.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7778
206.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
10299
708.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
11774
32.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5797
122.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
10757
26.8 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
9148
6.83 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8835
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10983
32152.9 FPS |
|
|
HDR
|
11064
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10633
186.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8140
69.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
11126
3.25 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2857
7.92 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5976
72.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2396
12.8 GB/sec |