|
1226
Single-Core Score |
6014
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | aleluisc |
| Upload Date | Sun, 17 Jun 2018 03:06:54 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision WorkStation T5400 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RW203 |
| Memory | 32.00 GB DDR2 FB SDRAM 333MHz |
| Northbridge | Intel 5400A C0 |
| Southbridge | Intel 6321ESB 09 |
| BIOS | Dell Inc. A11 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5405 |
| Topology | 2 Processors, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 6 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 1.99 GHz |
| Package | Socket 771 LGA |
| Codename | Harpertown |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Single-Core Score | 1226 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 87 | |
| Integer Score | 1519 | |
| Floating Point Score | 1086 | |
| Memory Score | 1060 | |
|
AES
|
87
67.2 MB/sec |
|
|
LZMA
|
2080
3.25 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1849
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1108
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1405
1.44 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1267
858.0 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
1408
39.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1360
6.18 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1500
1.36 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1474
46.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1238
32.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2512
172.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
1517
4.21 images/sec |
|
|
SGEMM
|
552
11.7 Gflops |
|
|
SFFT
|
648
1.62 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
919
686.7 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1173
171.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1398
4093.6 FPS |
|
|
HDR
|
1672
6.06 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
725
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2127
18.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1522
444.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
586
1.62 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3609
120.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
564
3.02 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6014 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 635 | |
| Integer Score | 8792 | |
| Floating Point Score | 5768 | |
| Memory Score | 1480 | |
|
AES
|
635
490.1 MB/sec |
|
|
LZMA
|
12903
20.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11778
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
6332
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
9321
9.58 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
5969
4.04 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
8372
232.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
7482
34.0 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
10174
9.22 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
7145
223.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5027
133.6 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
17491
1.20 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
9954
27.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3371
71.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
4054
10.1 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6171
4.61 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5849
854.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8023
23487.2 FPS |
|
|
HDR
|
8367
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3982
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8245
70.5 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6502
1.90 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1383
3.83 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2332
185.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1006
5.38 GB/sec |