|
4232
Single-Core Score |
13829
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.3 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | dagnasty37 |
| Upload Date | Sat, 16 Jun 2018 16:15:42 +0000 |
| Views | 2870 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 17-by0xxx |
| Motherboard | HP 84CB |
| Memory | 12.00 GB -1MHz |
| Northbridge | Intel ID5914 08 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Insyde F.05 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 4232 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3931 | |
| Integer Score | 4249 | |
| Floating Point Score | 4120 | |
| Memory Score | 4438 | |
|
AES
|
3931
2.96 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3982
6.22 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4012
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4007
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3978
4.09 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4048
2.74 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4243
117.6 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3986
18.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
4730
4.29 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3880
121.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3986
105.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
6496
446.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
4180
11.6 images/sec |
|
|
SGEMM
|
4116
87.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
4197
10.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
4003
2.99 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4024
587.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4015
11756.2 FPS |
|
|
HDR
|
4257
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
4102
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4345
37.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
4039
1.18 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4264
11.8 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6013
72.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3411
18.2 GB/sec |
| Multi-Core Score | 13829 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10086 | |
| Integer Score | 16835 | |
| Floating Point Score | 16118 | |
| Memory Score | 4569 | |
|
AES
|
10086
7.60 GB/sec |
|
|
LZMA
|
17835
27.9 MB/sec |
|
|
JPEG
|
19194
154.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
15707
217.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
15830
16.3 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
13913
9.41 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
17374
481.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
14849
67.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
11989
10.9 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
16895
527.9 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14142
375.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
31003
2.13 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
19107
53.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
10877
229.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
17053
42.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
17873
13.3 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17405
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21193
62039.4 FPS |
|
|
HDR
|
18924
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
16569
290.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10441
89.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
18342
5.36 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4549
12.6 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5941
72.9 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3531
18.9 GB/sec |