|
870
Single-Core Score |
1578
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Sat, 16 Jun 2018 15:00:11 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TOSHIBA SATELLITE L755 |
| Motherboard | Intel Corp. Base Board Product Name |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM -1MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM65 B2 |
| BIOS | INSYDE 3.60 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2410M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 2.89 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 870 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 700 | |
| Integer Score | 746 | |
| Floating Point Score | 629 | |
| Memory Score | 1551 | |
|
AES
|
700
540.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
649
1.01 MB/sec |
|
|
JPEG
|
697
5.61 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
765
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
556
585.9 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
937
634.3 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
674
18.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
683
3.10 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
853
773.1 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
716
22.4 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
706
18.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1053
72.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
790
2.19 images/sec |
|
|
SGEMM
|
378
8.00 Gflops |
|
|
SFFT
|
645
1.61 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
613
457.8 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
571
83.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
547
1603.8 FPS |
|
|
HDR
|
802
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
722
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
805
6.89 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
714
208.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1327
3.68 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3062
141.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
920
4.92 GB/sec |
| Multi-Core Score | 1578 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1314 | |
| Integer Score | 1575 | |
| Floating Point Score | 1345 | |
| Memory Score | 2002 | |
|
AES
|
1314
1013.6 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1864
2.91 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1791
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1730
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1260
1.30 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2079
1.41 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1374
38.1 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1075
4.88 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1371
1.24 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1218
38.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1532
40.7 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
2314
159.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
1771
4.91 images/sec |
|
|
SGEMM
|
526
11.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
1347
3.36 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1175
878.1 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1326
193.7 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1733
5075.2 FPS |
|
|
HDR
|
1944
7.05 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1347
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1912
16.4 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1511
441.6 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1743
4.83 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3189
135.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1444
7.71 GB/sec |