|
916
Single-Core Score |
3157
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | waterice1 |
| Upload Date | Fri, 16 Mar 2018 02:56:02 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Acer Aspire 4752 |
| Motherboard | Acer Aspire 4752 |
| Memory | 6.00 GB DDR3 SDRAM 666MHz |
| Northbridge | Intel Sandy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel HM65 B2 |
| BIOS | Phoenix Technologies Ltd. V1.24 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-2350M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 2.29 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 916 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 39 | |
| Integer Score | 822 | |
| Floating Point Score | 697 | |
| Memory Score | 1676 | |
|
AES
|
39
30.7 MB/sec |
|
|
LZMA
|
890
1.39 MB/sec |
|
|
JPEG
|
822
6.61 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
802
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
591
622.1 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
997
674.9 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
720
20.0 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
711
3.23 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
933
845.7 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
740
23.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
810
21.5 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1184
81.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
819
2.27 images/sec |
|
|
SGEMM
|
409
8.66 Gflops |
|
|
SFFT
|
769
1.92 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
600
448.4 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
654
95.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
741
2169.6 FPS |
|
|
HDR
|
832
3.02 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
765
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
893
7.64 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
756
220.8 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1438
3.98 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3363
128.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
975
5.21 GB/sec |
| Multi-Core Score | 3157 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 252 | |
| Integer Score | 3999 | |
| Floating Point Score | 3020 | |
| Memory Score | 2195 | |
|
AES
|
252
194.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
4439
6.93 MB/sec |
|
|
JPEG
|
4535
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3654
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2851
2.93 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
4873
3.30 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
4409
122.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2723
12.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3686
3.34 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2871
89.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4606
122.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
8061
554.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
3480
9.65 images/sec |
|
|
SGEMM
|
735
15.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
2734
6.82 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2810
2.10 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3892
568.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4024
11781.7 FPS |
|
|
HDR
|
5954
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2692
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5099
43.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2897
846.3 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1964
5.44 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
3403
127.2 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
1583
8.45 GB/sec |