|
3328
Single-Core Score |
6725
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | mjouglet |
| Upload Date | Wed, 07 Mar 2018 14:48:22 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro14,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-CAD6701F7CEA0921 |
| Memory | 7.87 GB DDR3 SDRAM 1065MHz |
| Northbridge | Intel Kaby Lake 03 |
| Southbridge | Intel ID9D4E 21 |
| BIOS | Apple Inc. MBP142.88Z.0169.B00.1712141501 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7267U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3328 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3609 | |
| Integer Score | 2996 | |
| Floating Point Score | 3203 | |
| Memory Score | 4192 | |
|
AES
|
3609
2.72 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3149
4.92 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3023
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3341
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2389
2.46 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3193
2.16 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2658
73.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2543
11.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3017
2.73 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2714
84.8 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3316
88.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4153
285.6 functions/sec |
|
|
Camera
|
2833
7.86 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3642
77.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
3845
9.59 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2882
2.15 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3179
464.3 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2821
8259.4 FPS |
|
|
HDR
|
3607
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
2688
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2906
24.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3484
1.02 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4149
11.5 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4783
90.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3713
19.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6725 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7163 | |
| Integer Score | 7606 | |
| Floating Point Score | 6612 | |
| Memory Score | 4801 | |
|
AES
|
7163
5.39 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7970
12.4 MB/sec |
|
|
JPEG
|
7899
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7988
110.8 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
6715
6.90 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
8955
6.06 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
7479
207.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5882
26.7 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
8081
7.32 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6664
208.2 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6975
185.3 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
11504
791.0 functions/sec |
|
|
Camera
|
6530
18.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
3783
80.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
6032
15.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6724
5.02 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6745
985.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8851
25912.3 FPS |
|
|
HDR
|
8105
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
6944
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7275
62.3 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6441
1.88 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5921
16.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
4418
98.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
4232
22.6 GB/sec |