|
1815
Single-Core Score |
6255
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 for Android AArch64 | |
| Upload Date | Thu, 01 Mar 2018 00:52:00 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 7.1.1 |
| Model | samsung SM-N950W |
| Motherboard | msm8998 |
| Memory | 5.11 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 10 part 2048 revision 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Single-Core Score | 1815 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1174 | |
| Integer Score | 1984 | |
| Floating Point Score | 1333 | |
| Memory Score | 2319 | |
|
AES
|
1174
905.5 MB/sec |
|
|
LZMA
|
1763
2.75 MB/sec |
|
|
JPEG
|
1976
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
1722
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
1646
1.69 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
2377
1.61 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
1832
50.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
1857
8.43 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
2401
2.18 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
1615
50.5 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1774
47.1 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
3453
237.5 functions/sec |
|
|
Camera
|
1964
5.45 images/sec |
|
|
SGEMM
|
515
10.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
1109
2.77 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1138
849.9 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1532
223.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2022
5921.7 FPS |
|
|
HDR
|
2227
8.08 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1244
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1392
11.9 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
1723
503.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
1514
4.19 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2627
164.8 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3137
16.8 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6255 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5735 | |
| Integer Score | 8382 | |
| Floating Point Score | 5693 | |
| Memory Score | 2443 | |
|
AES
|
5735
4.32 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7901
12.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
9710
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
8338
115.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
7259
7.46 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7161
4.85 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
7855
217.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
8173
37.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
5361
4.86 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
8310
259.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8523
226.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
15853
1.09 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
9364
26.0 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1956
41.3 Gflops |
|
|
SFFT
|
5488
13.7 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
5117
3.82 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6251
912.8 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9191
26906.9 FPS |
|
|
HDR
|
10194
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5483
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4655
39.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
7660
2.24 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
2279
6.31 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2282
189.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
2804
15.0 GB/sec |