|
3366
Single-Core Score |
9190
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | marcustejada |
| Upload Date | Tue, 27 Feb 2018 22:56:43 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. iMac13,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-00BE6ED71E35EB86 |
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 799MHz |
| Northbridge | Intel Ivy Bridge 09 |
| Southbridge | Intel Z77 04 |
| BIOS | Apple Inc. IM131.88Z.010F.B00.1708080805 |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3330S |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.19 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3366 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2935 | |
| Integer Score | 3247 | |
| Floating Point Score | 2951 | |
| Memory Score | 4360 | |
|
AES
|
2935
2.21 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3562
5.56 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3227
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3183
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
2324
2.39 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3571
2.42 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
2821
78.2 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
2816
12.8 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3834
3.47 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
2944
92.0 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3159
83.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
4722
324.7 functions/sec |
|
|
Camera
|
3392
9.41 images/sec |
|
|
SGEMM
|
1868
39.5 Gflops |
|
|
SFFT
|
3219
8.02 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2891
2.16 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2657
388.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3190
9339.9 FPS |
|
|
HDR
|
3479
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3028
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3648
31.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3006
878.2 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4106
11.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6509
66.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3103
16.6 GB/sec |
| Multi-Core Score | 9190 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10260 | |
| Integer Score | 10537 | |
| Floating Point Score | 9784 | |
| Memory Score | 5000 | |
|
AES
|
10260
7.73 GB/sec |
|
|
LZMA
|
11655
18.2 MB/sec |
|
|
JPEG
|
11196
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
10146
140.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
8167
8.39 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
9485
6.42 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
9875
273.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
9344
42.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
12551
11.4 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
9482
296.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8957
238.0 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
16204
1.11 Kfunctions/sec |
|
|
Camera
|
11469
31.8 images/sec |
|
|
SGEMM
|
6291
133.0 Gflops |
|
|
SFFT
|
11041
27.5 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
10146
7.58 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8890
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11058
32371.0 FPS |
|
|
HDR
|
11629
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
10229
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9368
80.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
10648
3.11 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
5404
15.0 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
6230
69.5 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3714
19.8 GB/sec |