|
3523
Single-Core Score |
6351
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 Tryout for Windows x86 (64-bit) | |
| User | ionee |
| Upload Date | Sun, 21 Jan 2018 20:06:38 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise N (64-bit) |
| Model | LENOVO 20266 |
| Motherboard | LENOVO Yoga2 |
| Memory | 7.92 GB DDR3 SDRAM 798MHz |
| Northbridge | Intel Haswell-ULT 09 |
| Southbridge | Intel H8x/P8x C1 |
| BIOS | LENOVO 76CN31WW |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4500U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 2.99 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Single-Core Score | 3523 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3170 | |
| Integer Score | 3491 | |
| Floating Point Score | 3105 | |
| Memory Score | 4309 | |
|
AES
|
3170
2.39 GB/sec |
|
|
LZMA
|
3483
5.44 MB/sec |
|
|
JPEG
|
3408
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
3438
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
3097
3.18 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3458
2.34 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3402
94.3 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
3322
15.1 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
3687
3.34 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3093
96.7 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3206
85.2 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5226
359.3 functions/sec |
|
|
Camera
|
3477
9.64 images/sec |
|
|
SGEMM
|
2692
56.9 Gflops |
|
|
SFFT
|
3119
7.78 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
2881
2.15 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2924
427.1 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3212
9402.7 FPS |
|
|
HDR
|
3479
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
3091
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3483
29.8 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
3154
921.4 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
3723
10.3 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5960
72.6 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3608
19.3 GB/sec |
| Multi-Core Score | 6351 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5899 | |
| Integer Score | 7103 | |
| Floating Point Score | 6401 | |
| Memory Score | 4695 | |
|
AES
|
5899
4.44 GB/sec |
|
|
LZMA
|
7234
11.3 MB/sec |
|
|
JPEG
|
7637
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
7164
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
5757
5.92 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
7924
5.36 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
6451
178.9 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
5829
26.5 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
6852
6.21 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
6345
198.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6692
177.8 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
11176
768.4 functions/sec |
|
|
Camera
|
7480
20.7 images/sec |
|
|
SGEMM
|
5067
107.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
6409
16.0 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
6026
4.50 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5968
871.6 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7738
22654.3 FPS |
|
|
HDR
|
7957
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
5953
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6386
54.6 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
6606
1.93 Msubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
4822
13.4 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
5952
72.7 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
3606
19.3 GB/sec |