|
743
Single-Core Score |
2619
Multi-Core Score |
| Geekbench 4.2.0 for Android AArch64 | |
| User | marcelo29578 |
| Upload Date | Sat, 20 Jan 2018 23:09:13 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 7.0 |
| Model | motorola XT1663 |
| Motherboard | |
| Memory | 2.74 GB |
| Processor Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6755V/C |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 2 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Single-Core Score | 743 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 602 | |
| Integer Score | 834 | |
| Floating Point Score | 528 | |
| Memory Score | 898 | |
|
AES
|
602
464.8 MB/sec |
|
|
LZMA
|
772
1.21 MB/sec |
|
|
JPEG
|
987
7.95 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
821
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
757
797.2 KB/sec |
|
|
Dijkstra
|
1040
703.9 KTE/sec |
|
|
SQLite
|
712
19.8 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
770
3.50 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
449
407.4 KElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
872
27.3 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
822
21.9 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
1397
96.1 functions/sec |
|
|
Camera
|
933
2.59 images/sec |
|
|
SGEMM
|
184
3.89 Gflops |
|
|
SFFT
|
570
1.42 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
478
357.7 Kpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
530
77.4 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
822
2408.4 FPS |
|
|
HDR
|
941
3.41 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
546
9.58 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
422
3.62 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
684
200.0 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
565
1.57 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2215
195.4 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
580
3.10 GB/sec |
| Multi-Core Score | 2619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2267 | |
| Integer Score | 3780 | |
| Floating Point Score | 1904 | |
| Memory Score | 1169 | |
|
AES
|
2267
1.71 GB/sec |
|
|
LZMA
|
4207
6.57 MB/sec |
|
|
JPEG
|
5445
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Canny
|
4010
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Lua
|
4079
4.19 MB/sec |
|
|
Dijkstra
|
3452
2.34 MTE/sec |
|
|
SQLite
|
3850
106.7 Krows/sec |
|
|
HTML5 Parse
|
4059
18.4 MB/sec |
|
|
HTML5 DOM
|
1756
1.59 MElements/sec |
|
|
Histogram Equalization
|
3555
111.1 Mpixels/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3138
83.4 Mpixels/sec |
|
|
LLVM
|
5354
368.2 functions/sec |
|
|
Camera
|
4020
11.1 images/sec |
|
|
SGEMM
|
664
14.1 Gflops |
|
|
SFFT
|
1758
4.38 Gflops |
|
|
N-Body Physics
|
1837
1.37 Mpairs/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2342
342.0 Kpixels/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3413
9992.1 FPS |
|
|
HDR
|
3323
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
1358
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1775
15.2 Words/sec |
|
|
Face Detection
|
2402
701.7 Ksubwindows/sec |
|
|
Memory Copy
|
895
2.48 GB/sec |
|
|
Memory Latency
|
2254
192.0 ns |
|
|
Memory Bandwidth
|
792
4.23 GB/sec |